2010. augusztus 30., hétfő
X faktor kontra Megasztár
Mondhatni, a showbiznisz világa gigászi ütközetének lehettünk tanúi mi, mind a 2 millió 798 ezren (de tényleg: az X-Faktor 1 millió 770 ezer embert érdekelt a Nielsen statisztikai adatai alapján, míg a Megasztárra mindössze 1 millió 28 ezer néző kapcsolt.) akik szombat este a kanapéba süppedve kapcsolgattunk a két tehetségkutató között. Nos, én aztán nem mennék bele a két kereskedelmi televízió közötti harcba,miután nem igazán nézek tévét, és valószínűleg azon kevesek közé tartozom a bolygón, akik nagy örömmel cipelték vissza az egy hónapos ingyen próba után a digitális boxot az upc-nek, mert bőven elég negyven csatorna között nem találni semmi értelmeset, mint 140 között szörfözve idegbajt kapni. No, de ez most mindegy is, mert Megasztár van, meg X- Faktor, majdhogynem kötelező lesz nézni. Valamelyiket. Hogy melyiket, még nem tudni, de már előre látom a bulvárlapok szalagcímét: "Az ország két részre szakad".
BB meg én valószínűleg a többséghez tartoztunk azzal, hogy kapcsolgattunk ide-oda, és hál Istennek két részre sem szakadtunk, mert hamar állást foglaltunk. Miután mindkét műsorban az ordenáré tehetségteleneket illetve a nagyon is tehetségeseket mutogatták, ezért az izgalmat vagy a szimpátiát nagyrészt a zsűri dönti el. No és itt már nem volt kérdés: a számomra meglepően unott és a most nem is igazán vicces Geszti, a (sajnos most nem eléggé) tapló Nagyferó, a szerepét qvára nem találó, semmi hasznosat mondani nem tudó Keresztes Ildikó és a producer gyerek Malek Miklós (na jó, abban megegyeztünk, hogy legalább igazán helyes fiú) köszönőviszonyba nem léphet a jól bevált Presser-Eszenyi-Fridi-Mester négyeshez képest. Ők legalább viccesek, Enikő imádnivaló, éppen kellő mértékben b'sztatják egymást meg a szerencsétlenkedőket... szóval valahogy a másik csapat túl kiszámított, túl mesterkélt és béna zsűrijét nézve nem volt kérdés...
Persze, a hozzáértők szerint az igazi izgalom akkor lesz, amikor az X Faktorban már a zsűritag-mentorok egymással (is) versengenek... hát nem tudom, majd meglátjuk. ezen majd úgyis jól el lehet csámcsogni hónapokig.
2010. augusztus 24., kedd
Plasztik szerelem (avagy Lars and the real girl)
"Vendégem van."- kezdi a fiú. A félénk, fura, antiszociális Lars, akitől gyakorlatilag már az is nagy csoda, hogy egyáltalán beszél. Az, hogy a vendég egy lány, pedig minden képzeletet felülmúl. Legalábbis a szomszédban lakó testvér és annak (elképesztően édes) felesége így éli meg a fent elhangzott mondatot, a kert végi kisházban lakó Lars ugyanis gyakorlatilag bármiféle kommunikációra képtelen bárkivel. A helyzet éppen ezért meglepő, ám a szerető családtagok kitörő és őszinte lelkesedéssel fogadják a hírt. Vagyis a lányt. Biancát, "aki nem nagyon beszéli a nyelvünket", ja és még valami: kerekesszékben ül. Bianca egyébként misszionárius. Pontosabban csak volt. Apácáknál nevelkedett, de most tanulmányi szabin van, hogy megtapasztalja a világi életet.
Nem mellesleg: Bianca egy, az internetről rendelt guminő. (Nemcsak egy sima guminő, hanem egy olyan, akinek minden paraméterét ki lehetett választani)
Oké: elsőre tényleg durva, ha az ember tesója a szerelmeként egy gumibabát visz a családi vacsorára. Na, de mégis ki tilthatja meg azt, hogy a szerelem bármilyen alakot öltsön?!
És Bianca tényleg nem csak egy egyszerű guminő. Bianca megváltoztatja Lars, s a körülötte lévő közösség egész életét. Mert a helyi háziorvos-pszichológus tanácsára a testvér és felesége úgy döntenek, hogy Lars érdekében belemennek Lars játékába, a képzelt valódi világába. Csakúgy, mint az egész kisváros minden lakója. Így aztán Bianca helyet kap az iskolatanácsban, modellkedik a helyi butikban, Biancának programokat szerveznek, Biancával egyszerűen számolva van. És persze Biancát mindenki imádja.
A szerelem folydogál a maga szokásos medrében- idill, boldogság, néha kis veszekedés, mígnem színre nem lép egy "igazi" lány az irodából, s aztán felmerül a kérdés: mi lesz Biancával. És mi lesz Lars-szal. ..
Naná, hogy nem mondom el. Meg kell nézni. Kicsit őrült, de vicces, tanulságos, és mindenképpen roppantul szerethető független amerikai film. Mindösszesen 307 forint a teszkóban. BB talált rá. Egy kincs :-)
2010. augusztus 18., szerda
Tessék mondani, merre van Európa?
...Jutott eszembe, amikor álltam ma sorban a stadion melletti kis postánál. A netbanknak köszönhetően ez egy ritka pillanat volt, de arra épp elegendő, hogy kábé egy jó fél évre megint elvegye a kedvem a postára járástól.
A szituáció: mini ügyféltér, benne kanyargott hét-nyolc ember, plusz két bébi. Büdös van, egyetlen ablak működik, még kettőnél ülnek ügyfélszolgálatos nők, csak nem tudtam, minek. Az emberek egymás nyakában lihegnek- utálom, ha valaki a nyakamban liheg, kivéve persze, ha azt én is akarom, de ez nyilván nem az a helyzet volt.
Egy öreg pasas (előttem legalább öttel) az ablakhoz lép, nyújtja a kártyáját.
-Harmincat kérek, ha van rajta annyi.
-De milyen harmincat?! Ezt így nem értem- morog a pénztáros, pedig nyilván egyértelmű volt, hogy a fickó nem harmincmilliót akar kivenni a kispostán sorbanállva.
-Harmincezret, ha van rajta annyi- mondja az ürge.
-Pin kódot üsse be!
-Üsse má' be legyen szíves, hogy KETTŐ-NULLA-HAT-HÉT mondja lassan, tagoltan a faszi, úgy, hogy lehetőleg még a mellette lévő Chianti étterem vendégei is jól hallják a pin-kódját.
Előttem és mögöttem a sorban mindenki kiakadva, fejcsóválva próbálja eldönteni, hogy sírjon vagy nevessen, hogy hogy a fenébe engedhető meg a XXI. században, hogy nem lehet kulturáltan elintézni a pénzügyeket, mégis hogy képzeli a Magyar Posta, hogy ilyen szolgáltatást nyújt?!
Mert én nem, nem szeretném tudni:
- kinek, mi a pin-kódja
-van- e egyáltalán pin-kódja,
-mit ad fel
-mit vesz fel
-mennyit fizet
-illetve: fürdött- e előző este.
Normális országokban (sőőőőőt, csak, hogy a kivétel erősítse a szabályt, múltkor konstatáltam, hogy a belvárosi postán is végre valahára) szóval egyetlen sor áll, reptéri minikordonnal leválasztva, és az épp aktuálisan szabaduló ablaknál bármit azaz b á r m i t el lehet intézni.
2010. augusztus 16., hétfő
Mozgááááááás!
"Te, hogy ez a futás milyen zseniális dolog"- hívott fel Gaáljúlianna, én meg örültem, de nagyon, hogy a futást hirdető hittérítő munkám eddigi egyetlen gyümölcse elégedett :-)
A tegnapi - térdfájás ismételt előtérbe kerülése miatt kissé nyögvenyelős - futás után én ma végre megint spinningeltem (itt is van egy megtérítettem, Rita, a kozmetikus lánya bigott bicajos lett), és elképesztően jó volt.
Amikor érzi az ember, hogy méterről-méterre, izzadságcseppről-izzadságcseppre adja ki magából azt a sok mentális koszt meg szennyet, amit kénytelen magába szívni nap mint nap.
Aki nem csinál semmit, csak punnyad, azt továbbra sem értem, hogy a fenébe bírja túlélni az életet.
2010. augusztus 9., hétfő
the art of doing nothing...
2010. augusztus 3., kedd
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)